Reisoğlu Jakarlı Raşel Örme konusunda uzmandır. Türkiye’de raşel örgü tezgahları ile “moda kumaşlar” üreten ilk şirket olduğu bilinmektedir. Reisoğlu 1985 yılında yeteneklerine “Dokuma” yı ekledi ve 1993 yılında Reisoğlu örgü, dokuma, boyama ve terbiye ile entegre bir firma haline geldi. Yıllar boyunca koleksiyonumuzda kullanılan malzemeler polyester-elastandan pamuk, viskon, suni ipek gibi daha organik ipliklere ve son olarak geri dönüştürülmüş ipliklere dönüşmüştür. Reisoğlu olarak, üretimde inovasyon söz konusu olduğunda malzemenin önemini biliyoruz. Reisoğlu desen departmanı ve arge merkezi sayesinde üretimin ve yaratıcılığın önemini bilen ekibimizle sadece konvansiyonel değil teknik tekstil alanında da çalışmalar da yapıyoruz.

Tarihçe:

1947- Reisoğlu, Sait YILMAZ ve Ahmet Necati YILMAZ kardeşler tarafından kurulmuştur. Şirketin adı, o zamanlar Bursa’nın Orhaneli ilçesinde belediye reisi olarak görev yapan babalarından ilham alınmıştır.

1952- Reisoğlu kurulduğu ilk adres olan Bursa, Kozahan’dan tül perde üretimi yapmaya başladığı Yıldırım’a (eski havaalanı yoluna) taşınmıştır.

1980- Reisoğlu, raşel örme tezgahları kullanılarak tül perde üretimine başladı.

1985- Reisoğlu, bugün faaliyetine hala devam ettiği Türkiye’nin Bursa’daki ilk sanayi bölgesi olan Org.San.Böl.’ne taşındı.

1985- Üretim tesisine dokuma tezgahlarını da ekleyerek döşemelik ve dokuma kumaş üretimine başlamıştır.

1991- Reisoğlu, Rusya’ya ilk ihracatını gerçekleştirdi.

1993- Reisoğlu örme ve dokumadan sonra kendi bünyesinde boya ve terbiye bölümünü kurmuş ve tam entegre bir firma haline gelmiştir.

1997- Reisoğlu giyim kumaşları üretimine başlamıştır. Türkiye’de raşel örgü tezgahları ile ilk giyim kumaşı üreten firmalardan biridir.

2007- Reisoğlu, Fransa’ya ilk giyim kumaşı ihracatını gerçekleştirdi.

2010- Reisoğlu Bilecik 2.OSB içerisindeki üretim alanında faaliyete geçmiştir.

2014- Reisoğlu kendi bünyesinde Modafabrik.com adlı E-ticaret web sitesini faaliyete geçirmiştir.

2017- Reisoğlu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Türkiye’nin 671. Ar-Ge merkezini açmıştır.

2018- Reisoğlu giyim kumaşı ihracatına yurtdışında toplam 17 kumaş acentası ve 23’ü aşkın ülkede Türk kumaşları satarak devam etmektedir.