Su Geçirmez Kumaş

Reisoğlu’nun dış mekan koleksiyonu, outdoor yumuşak tuşeli kumaşlar ve ayrıca son derece işlevsel olacak şekilde tasarlanmış PVC kaplı polyester mesh üzerine odaklanmıştır. Dış mekan kumaşlarında amacımız, daha önce sadece içeride deneyimlenen lüks oturma konforunu dışarıya taşımaktır. Açık havada kumaşlarımız dayanıklılık, ultra yüksek ışık haslığı ve su geçirmezlik sunar. Reisoğlu’nun Outdoor kumaşları 2 farklı ürün grubunda yer almaktadır.

Yumuşak Dokunuşlu Outdoor Kumaşlarımız


Çoğunlukla Outdoor Polyester’den üretilen Outdoor koleksiyonumuz UV’ ye ve güneş ışıklarından dolayı solmaya karşı dayanıklı olduğu kadar suya da dayanıklıdır. Dış mekan kumaşlarımız çoğunlukla ıslak ortamlarda kullanıldığından, kumaşlarımız tropik fırtınalara, havuzda oynayan çocuklardan su sıçramasına ve her türlü sıvıya maruz kalmaya dayanıklıdır. İşlevsel olarak, temas halinde suyu iterken inanılmaz derecede hızlı kururlar.

Ayrıca, uzun saatler güneş ışığına maruz kalma dış mekan mobilyalarınız için yıkıcı olabileceğinden, outdoor koleksiyonumuz sıcak ve güneşli bir günde mobilyalarınız için koruyucu olabilir. Dış mekan mobilyaları için, doğru outdoor kumaşını seçmek çok önemlidir. Reisoğlu olarak, kumaşlarınızın yıllarca satın aldığınız günkü gibi canlı ve renkli kalması için hem UV ışınlarına hem de solmaya karşı dayanıklı olmasını garanti ediyoruz.

Soft outdoor koleksiyonumuzda hem renk hem de tasarım açısından çok çeşitli kalitede seçenekler sunuyoruz. Dış mekan kumaşlarımızın her biri, dış mekan mobilya projeleriniz için mükemmel bir çözüm sağlamak üzere tasarlanmıştır. Tüm Outdoor Reisoğlu kumaşları üç yıl boyunca garantilidir.

Teknik Bilgiler

  • Outdoor kumaşlarımız uzun saatler UV ışıklarına dirençli ve su geçirmez özelliklidir.
  • Bileşim: Kumaş içeriklerimiz Polyester, ve Acrylic olarak kalitesine göre değişmektedir.
  • Kumaş ağırlığı : +- 430 gr / m2
  • Genişlik : 155cm
  • Üretimde 280cm’ye kadar üretebilme kabiliyetimiz vardır.

Test Sonuçları

PVC Mesh

PVC mesh kumaşlarının en sık kullanıldığı alanlardan; havuz kenarlarındaki şezlong grupları
PVC Kumaş Renk Seçenekleri

PVC kumaşlar Avrupa’da ve daha yoğunlukla ABD’de ‘Vinil’ olarak bilinir. Avrupa’da ‘Vinil’ genellikle diğer uygulamaların yanı sıra döşeme, dekoratif levhalar ve suni deri gibi belirli belirli esnek uygulamaları ifade eder. PVC mesh, ABD’de genellikle Vinil kaplı polyester olarak adlandırılır.

Bunun nedeni, polyester ipliğin, etrafının, ipliğe dış mekan kapasitesini sağlayan vinil malzeme ile kaplanmış olmasıdır.

PVC mesh’in yaygın kullanımı, havuz çitleri, şezlonglar, dış mekan sandalyeleri ve her türlü dış mekan mobilyaları içindir. Barbekü ve açık havada akşam yemeği partilerinin veya havuz başında uzun, tembel öğleden sonraların tadını çıkarmak için mükemmel olan pvc mesh sandalyeler, vücuda oturan, destekleyici, çabuk kuruyan ve açık havada yaşamın talepleri ve zorluklarıyla başa çıkacak kadar sağlam yapıdadır. Rahatlıklarının ve sağlamlıklarının sırrı, sadece herhangi bir dış mekan kumaşı olmaması ve, yapımında da kullanılan örgü sisteminden kaynaklanmaktadır. PVC mesh mobilya kumaşı, gerilim ve vücut ağırlığı altında dayanacak boyutsal stabilite ile de güçlüdür.

Reisoğlu’nun PVC örgü kumaş yelpazesi, birçok farklı örgü, renk ve yapıyı içerir. (150cm – 190cm – 220cm genişlik). PVC örgülü kumaşlar son derece güçlü ve esnektir ancak vücut ağırlığının baskısı olmayan durumlarda gerginliğini tekrar kazanarak çok az esneme özelliğine sahiptir, yani basınç altında sarkmaz veya yırtılmaz. PVC vinil kaplaması ayrıca kumaşın her türlü hava koşulunda güzel performans gösterdiği, suya dayanıklı olduğu ve UV ışınlarına dayanabileceği anlamına gelir.

Teknik Bilgiler

  • İç çekirdek polyester 1100Dn ve dış çevre olarak 3500Dn’dir.
  • Bileşim: %30 Polyester %70 PVC
  • Kumaş ağırlığı : +- 540 gr / m2
  • Genişlik : 150cm
  • PVC file olarak sunduğumuz mevcut genişlikler 150cm, 190cm ve 220cm’dir. Üretimde 250cm’ye kadar PVC file üretebilme kabiliyetimiz vardır.

Test Sonuçları